Näomaalingud – miks me seda teeme

Paljudel sõpradel on tekkinud küsimus, miks me hakkasime tegelema just näomaalingute ja glitter tattoodega. Tõesti, tuli see ju täitsa äkitselt ja juhuslikult, varem polnud me kumbki sellega kokku puutunud.

Olime mõlgutanud mõtteid oma ettevõttest juba tükk aega. Laste kõrvalt tahaks ju ikka natuke midagi toimetada ja ka eneseväljundit muudes valdkondades peale koristamise ja söögitegemise. Teadsime juba ammu, et meie tegevusala võiks olla seotud lastega, kuni ühel päeval nö “avastasime” enda jaoks näomaalingud. Mõttes olime selle idee juba varem peast läbi lasknud, aga ausalt öeldes tundus alati, et see vajab tohutut kunstiannet. Hakates aga teemasse süvenema ja tegevust lähemalt uurima, selgus, et näomaalingud on hoopis midagi muud kui paberile joonistamise oskus. Ja see loomingulisus ja rõõm, mis nende tegemisega tundus kaasnevat, ahvatles väga. Seega sai kunstipoest ostetud esimesed professionaalsed näovärvid ja hakatud katsetama, alguses muidugi oma laste peal, küla lastel ja sõbrannadel, kuni tuli julgus pakkuda ennast ka raha eest nägusid maalima.

Nii algas augusti keskel koostöö Telliskivi kirbuturuga, kus avalöögi oma tegevusele saime suurejoonelisel kirbufestivalil. Muidugi, siis oli suur suvi alles käes, rahvas ülevas meeleolus, melu tohutu ja seetõttu olid ka näomaalingud äärmiselt populaarsed. Sellest saime meie muidugi ainult indu juurde. Lisasime oma teenuste hulka välismaal ääretult populaarsed glitter tattood, mis tegelikult on ka Eestis väga ahvatlevad, sest kestavad tunduvalt kauem kui näomaalingud, samas pole täielikult püsivad ja annavad võimaluse muuta tätoveeringut vastavalt tujule. Aga tattoodest räägime teinekord pikemalt.

Igal juhul jätkasime igal laupäeval kirbuturul näomaalingute pakkumist ja huvi oli jätkuvalt püsiv. Peagi pakkusime teenust Kristiine sügislaadal Löwenruh pargis, Vilde raamatulaadal Kadrioru pargis, Kesklinna sügislaadal, Pelgulinna sügislaadal ja loomaaias vanavanemate päeval – klientuuri jätkus ja enda käekiri paranes, samas muutusid näomaalingud aina südamelähedasemaks ja tekkis veendumus, et just nendest võiks alguse saada ja edasi areneda oma ettevõte. Panustasime materjalidele ja täiendasime jooksvalt galeriid (teeme seda muide siiani ikka pidevalt, ilma selleta lihtsalt ei saa). Mõtlesime ka, milline nimi võiks iseloomustada meie tegevust ja nii sündiski Glimm.

Sealt edasi tulid esimesed tellimused sünnipäevadele. See oli jälle omamoodi uus ja lahe kogemus, hoopis teistmoodi, kui laadal. Sünnipäeval on lapsi enamasti tunduvalt vähem ning järjekord ei seisa laua ääres, maalida saab suhteliselt rahulikult ja mõnuga. Siiani oleme kogenud vaid positiivset tagasisidet ja see on niivõrd hea, et juba ainuüksi selle kogemuse pärast on see väärt ettevõtmine.

Näomaalingud - liblikas

Ma olen vaimustuses, sest tegelikult pole näomaalingud ju mitte midagi uut, vaid lihtsalt taasleitud vana. Väga ürgsel ajal kasutati näomaalinguid ju nt küttimisel, religioossetel põhjustel, sõjas ja tegelikult kasutatakse nendel eesmärkidel kohati tänapäevalgi. Pakkudes teenust avalikkusele, on suur osa meie klientidest loomulikult lapsed, sest maalingud vaid toidavad nende fantaasiamaailma, kuid aina enam julgevad ka täiskasvanud kehastuda teatud ürituste raames ümber kellekski teiseks. Näomaalingud võivad olla ka äärmiselt diskreetsed ja meenutada nt peaaegu ainult meiki, seega sobivad need kaunistuseks ka neile, kes ei soovi etendada mõnd tegelaskuju. Nii et tegelikkuses on võimalusi tohutult palju, arvestades et näomaalingud võivad areneda edasi ka kehamaalinguteks, aga selleks on siiski vajalik teatav kunstianne.

Kindlasti me jätkame näomaalingutega ja proovime pidevalt täiendada galeriid, et pakkuda klientidele alati midagi uut ja huvitavat. See on tõeliselt mõnus asi, see on meie asi:)