“Loom band” käepaelad

Tänasest tegutseb Glimm täiesti uues vallas – hakkame koos lastega ehteid meisterdama! Ja mitte lihtsalt tavalisi ehteid, vaid USA-s, Inglismaal ja paljudes teistes riikides populaarsust kogunud ja lapsi ning noori hullutavaid silikoonist ehteid! Inglisekeelsed vasted nendele ehetele on “loom band” ja “friendly band”. Kõige populaarsemateks on osutunud käepaelad ehk sõbrapaelad ning sellest on tuletatud ka nimi (friendly band). Silikoonist käepaelad on tänapäevasem versioon lõngast sõbrapaeladest, kuid veelgi ohtramate võimalustega!

Meisterdamiseks kasutatakse pisikesi silikoonist värvilisi kummirõngaid (need meenutavad välimuselt patsikumme), erinevaid meisterdamisaluseid ja samuti sõrmi, spetsiaalset konksu (mis meenutab heegelnõela) ning erinevaid kummist ripatseid kaunistuseks. Valmismeisterdatud ehted kannatavad vett ning püsivad kaunid veel aastaid, meenutades mõnd head sõpra või lihtsalt toredat päeva, kui laps sai midagi oma kätega valmistada.

Silikoonist lihtsamate ehete meisterdamine on jõukohane isegi väikelastele, rääkimata koolieelikutest ja teismelistest. Vahva on see, et tegevus pakub naudingut ka lapsevanematele, seega pakub ehete meisterdamine ideaalset võimalust teha midagi koos lapsega. Lisaks sellele, et käepaelte, kaelakeede, sõrmuste ja prosside meisterdamine on lihtsalt mõnus ajaviide, arendab see väga hästi ka lapse käelisi oskusi ja peenmotoorikat. Meisterdades arendavad lapsed ka teisi oskusi – keskendumist ülesandele ja juhiste järgimist, kannatlikkust, samuti loovust ja nuputamist.

Glimm pakub valmismeisterdatud käepaelu müügiks ning korraldab käepaelte meisterdamise õpitubasid sünnipäevadel ja teistel üritustel.